سرخط خبرها
خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت انواع گلخانه

دانلود پاورپوینت انواع گلخانه

پاورپوینت انواع گلخانه

پاورپوینت انواع گلخانه به صورت فایل pptx  یوده و شامل ۳۲ اسلاید مصور قابل ویرایش است.

 

چکیده فایل:

 

گلخانه بخش محدودی از فضاست که در آن کلیه عوامل محیطی قابل کنترل بوده و برای کشتهای متراکم و تولید محصول خارج فصل و یا خارج از محیط طبیعی گیاه احداث میگردد.

هر گیاهی برای داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط خاصی از نظر شدت نور، دمای روز و شب، میزان رطوبت نسبی هوا و رطوبت خاک دارد. گلخانه یا greenhouse، به ساختمانی با اسکلت چوبی یا فلزی و با شرایط تحت کنترل (دما، رطوبت، نور، دیاکسیدکربن و …) اطلاق میشود که با مواد شفاف (شیشه یا پلاستیک) به منظور عبور نور طبیعی جهت رشد و نمو گیاهان پوشانده شده است.

 تأمین نور مورد نیاز. مهمترین عامل نور است. تأمین نور برای گیاهان گلخانهای بسیار مهم است. در روزهای ابری و زمستانی و در مناطقی که مقدار نور کمتر است از نورهای مصنوعی استفاده میکنند و گلخانه‌‌ها باید در جهتی ساخته شوند که نورگیر باشند. اسکلت و پوشش گلخانه نیز باید طوری طراحی و ساخته شود که نور کافی به گیاه برسد. در روزهای پرنور تابستان نیز با کشیدن حصیر یا توری‌‌های تیرهرنگ یا پاشیدن گل و رنگهای قبل شستشو روی پوشش گلخانه باید مانع از نفوذ نور اضافی به گلخانه شد.

تأمین حرارت. تأمین دمای مناسب برای رشد و نمو گیاه خصوصاً در روزهای سرد و ابری زمستان بسیار لازم است. پوشش گلخانه باید از جنسی انتخاب شود که کمترین تلفات گرما را داشته باشد. گاهی از پوششهای دو لایه برای کاهش تلفات گرما استفاده میشود. البته در مواقعی از سال (روزهای گرم تابستان) نیاز به کاهش دمای گلخانه وجود دارد و باید عملیات خنکسازی انجام گیرد. بهترین نوع سوخت برای وسایل گرمازا و سرمازا، گاز است. برخی افراد از گازوئیل و نفت استفاده میکنند اما تمیزترین سوخت گاز است.

 

عناوین فایل:

 

 انواع گلخانه

 تعریف گلخانه

مفهوم گلخانه

در احداث گلخانه‌‌ها باید به عوامل متعددی توجه شود

ساختمان گلخانه

از نظر نوع سازه گلخانه ها به دو دسته چوبی یا سنتی و مدرن یا فلزی تقسیم می شوند

گلخانه های فلزی یا مدرن

گلخانه های چوبی

اسکلت گلخانه

اسکلت چوب

اسکلت آهن

اسکلت آلومینیوم

انواع گلخانه های ثابت

انواع پیکربندی اسکلت های گلخانه

محل مناسب جهت احداث گلخانه است.

۳۵۰۰تومان – خرید

درباره ی admin

همچنین ببینید

رایگان-سه آیه که حروف اصلی فعل های آنها

رایگان-سه آیه که حروف اصلی فعل های آنها س م ع، خ ر ج و ذ ه ب است(تحقیق درس چهارم عربی نهم)

سه آیه که حروف اصلی فعل های آنها س م ع، خ ر ج و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *